Tools bij de begeleiding: verschil tussen versies
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
Regel 5: | Regel 5: | ||
==Technische middelen== | ==Technische middelen== | ||
[[Betalingsregeling]] | {| | ||
|- | |||
'''Voor eigen gebruik:''' | ! <big>Intern !! Extern</big> | ||
|- | |||
| '''Voorbeelden''' || | |||
|- | |||
| [[Betalingsregeling]] || [https://www.startpuntgeldzaken.nl/katwijk Startpunt geldzaken Gemeente Katwijk] | |||
|- | |||
| [[Boedelrekening|Boedelrekening]] (i.g.v. Schuldregeling/WSNP)|| [https://berekenuwrecht.nibud.nl Bepaal op welke tegemoetkomingen/toelsagen je recht hebt] | |||
|- | |||
| [[Budgetplan]] || | |||
|- | |||
| [[Schuldenoverzicht]] || | |||
|- | |||
| [[Schuldregeling|Financiële planning/Schuldregeling]] || | |||
|- | |||
| [[Overzicht van het vaste lasten schema|Vaste Lasten Schema]] || | |||
|- | |||
| || | |||
|- | |||
| '''Voor eigen gebruik:''' || | |||
|- | |||
| [[Excelsheet voor eigen gebruik|Excelsheet met Budget-, Schuldenplan en Boedelrekening]] || | |||
|} | |||
==Gedragsbeïnvloeding== | ==Gedragsbeïnvloeding== |
Versie van 26 sep 2019 17:49
Inleiding
Binnen de schuldhulpverlening zijn er alle hulpmiddelen ontwikkeld die je ondersteunen en (proberen) te helpen. Iedereen heeft zijn eigen aanpak als het aankomt op gebruik ervan. Bij de ondersteuning van cliënten kan je gebruik maken van de volgende (hulp)middelen:
Stappen in de begeleiding
Processtappen Hulpverlening
Stappenplan Voorbeeld
Technische middelen
Intern | Extern |
---|---|
Voorbeelden | |
Betalingsregeling | Startpunt geldzaken Gemeente Katwijk |
Boedelrekening (i.g.v. Schuldregeling/WSNP) | Bepaal op welke tegemoetkomingen/toelsagen je recht hebt |
Budgetplan | |
Schuldenoverzicht | |
Financiële planning/Schuldregeling | |
Vaste Lasten Schema | |
Voor eigen gebruik: | |
Excelsheet met Budget-, Schuldenplan en Boedelrekening |
Gedragsbeïnvloeding
Eigen Weerbaarheid
Motiverende Gesprekstechnieken (vraagvoorbeelden)
Verslaving
Tips
In het hulpvragersysteem of uit gesprekken komen ervaringen en situaties naar voren waar je misschien wat aan kunt hebben. Deze sommen we op en kun je aanvullen op de pagina's Tips en Bespaartips.